Srdečne Vás pozývame 27. apríla o 11:00 h na Ostrú Lúku, kde pri príležitosti otvorenia Komunitného centra s prvým oficiálnym Albergom (pútnickou ubytovňou), otvoríme aj sezónu 2024 na Barborskej ceste.

Počas podujatia s kultúrnym programom, v ktorom vystúpi Martin Vetrák a Komorný sláčikový orchester ZUŠ Sliač, budete mať možnosť navštíviť pamätnú izbu Adely Ostrolúckej, prezrieť si areál a priestory Komunitného centra s prvou oficiálnou pútnickou ubytovňou na Barborskej ceste – Alberg Ostrá Lúka.

O 12:30 zahájime turistický prechod na Kolibu U Rytiera pod Pustým hradom (cca 5 km). Cestou sa zastavíme pri ruinách Kostola Zjavenia Pána v areáli cintorína v obci Ostrá Lúka, ktorý podľa dochovaných záznamov zhorel v roku 1745.

Dozvieme sa zaujímavosti z prebiehajúceho archeologického výskumu, ktorý odhaľuje jeho históriu, siahajúcu do prelomu 13. a 14. storočia.

Členovia združenia Priaznivci Pustého hradu nám porozpávajú príbeh o Benátskom kupcovi pri jeho soche pod Hradom Peťuša.

Pred Kolibou U Rytiera spoločne otvoríme novú nabíjaciu stanicu pre elektro bicykle, ktoré si môžete aj vyskúšať a previezť sa na Pustý hrad.

Pre účastníkov bude pripravený výborný rytiersky guláš a narodeninová torta na oslavu 10. výročia založenia OZ Banský Región – Terra Montanae, ktoré sa stará o Barborskú cestu.

Pre účastníkov z Banskej Bystrice je pripravený autobus. Vyrazí na Ostrú Lúku o 10:00 spred budovy VÚB banka na Námestí Slobody v BB. Späť do BB bude odchádzať spred Koliby U Rytiera o 17:00. POZOR, jeho kapacita je obmedzená na 30 miest.

Cena spiatočného lístka je 5 €/ osoba, deti do 6 rokov zdarma bez nároku na sedadlo.

Prihlásiť sa môžete telefonicky na 0905 810 232, alebo mailom na objavuj@barborskacesta.sk